T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Finike Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Finike Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

FİNİKE DEVLET HASTANESİNDE ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ VE EMZİRME EĞİTİMİ VERİLDİ

Güncelleme Tarihi: 21/09/2018

FİNİKE DEVLET HASTANESİNDE ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ VE EMZİRME EĞİTİMİ VERİLDİ

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yücel KURT geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlığına katkı sağlayacak her türlü eğitimin verilmesini Finike Devlet Hastanesi olarak çok önemsediklerini ifade etti.

Bebek Dostu hastane ünvanı bulunan Finike Devlet Hastanesinde Ebe Ayşe KARATAŞ ve Ebe Ecem SERTTAŞ tarafından hastane çalışanlarına ‘Anne Sütünün Önemi ve Emzirme’ konulu eğitim verildi. 

Sağlık bakanlığının çalışmaları kapsamında, doğum hizmeti verilen hastanelerde emzirmenin başarılı ve yerleşik bir uygulama haline gelmesini sağlamak üzere 'Bebek Dostu' hastaneler programı başlatılmıştır. Doğum hizmeti verilen hastanelerde gebelikten itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan hastaneler 'Bebek Dostu Hastane' ünvanı almaktadır

Finike Devlet Hastanesine Sağlık Bakanlığı tarafından 2006 yılında Bebek Dostu Hastane ünvanı verilmiştir. Bebek Dostu Hastane olarak tüm personele Anne Sütünün Önemi ve Emzirme eğitimi düzenli olarak verilmektedir.


Finike Devlet Hastanesi olarak amacımız hastanemizde doğan bebeklerin anne sütü almasını ve bu sayede sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamaktır. Ayrıca annelere verilen eğitimlerle sorunsuz bir emzirme dönemi sağlayarak anne bebek ilişkisini güçlendirmektir.