T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Finike Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Finike Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

FİNİKE DEVLET HASTANESİNDEN ÇOCUK HASTAMIZA TATİL DİYALİZİ HİZMETİ

Güncelleme Tarihi: 16/10/2018

FİNİKE DEVLET HASTANESİNDEN 
ÇOCUK HASTAMIZA TATİL DİYALİZİ HİZMETİ 

Ankara’da özel bir merkezde diyalize giren 12 yaşındaki hasta F.K. aile üyelerinden birinin üniversite kaydı ve aynı zamanda tatil amaçlı Finike ziyaretinde Finike Devlet Hastanesi diyaliz ünitesinin misafiri oldu. Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yücel KURT 12 yaşındaki hasta F.K. ve baba C.K. ya geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak, Finike Devlet Hastanesi diyaliz ünitesinin tatil diyalizi uygulaması yapabildiğini Finike yöresinde tatil planlayan hastaların diyaliz seans randevusu verilebildiğini ifade etti ve hastamıza acil şifalar diledi. 

Diyalize giren hastalar tatil planları yaparken diyalizlerini devam ettirecek merkezle iletişim kurarak plan yapmaları gerekir. Hastaların gündelik işlerle uğraşmaları dışında seyahat ve tatil sosyal açıdan çok önemlidir. Gidilecek bölgedeki hemodiyaliz ünitelerinin önceden belirlenmesi ve iletişime geçilerek ilgili tarihler için diyaliz seansı rezervasyonu yapılması son derece önem arzetmektedir. 
Diyaliz merkezleri hakkındaki yönetmeliğe göre Antalya tatil diyalizi yapabilen iller arasındadır. Finike Devlet Hastanesi diyaliz ünitesi tatil diyaliz hizmetini büyük bir konfor ve misafirperverlik ile vermektedir. 

Baba C.K. konaklama gerektiren ziyaretlerimizde oğlumun tedavisinin aksamaması için diyalizinin devam etmesi gerekiyor. Çocuk hasta olduğu için her merkez bizi kabul etmiyordu. Finike Devlet Hastanesi diyaliz ünitesi bizi kabul ederek diyaliz seanslarımızı gerçekleştirdi. Güler yüzlü tavırları ve gösterdikleri misafirperverlik için kendilerine çok teşekkür ederken bize bu hizmetleri sağlayan Sağlık Bakanlığımızdan ve Devletimizden Allah razı olsun dedi.